You are currently viewing Narodowe Czytanie – XI edycja 3.09.2022 – „Ballady i romanse” Adama Mickiewicza – Zaproszenie

Dwieście lat temu w Wilnie zostały wydane „Ballady i romanse” Adama Mickiewicza – ten zbiór poezji, zapoczątkował w Polsce romantyzm. Utwory z tego zbioru od lat łączą pokolenia Polaków, zachwycają wyjątkową aurą, niezrównanymi opisami natury i mądrą prawdą, że świat musi być sprawiedliwy, dobro nagrodzone, a zło ukarane.
Podczas XI edycji Narodowego Czytania zostaną przedstawione „Ballady i romanse” Adama Mickiewicza w interpretacji członków Grupy Literackiej „Wiklina”, seniorów z grupy „Perły z lamusa”, dyrektorów różnych instytucji, przedstawicieli władz samorządowych oraz najaktywniejszych czytelników skarżyskiej biblioteki publicznej.

W pierwszą sobotę września zapraszamy serdecznie wszystkich mieszkańców do uczestnictwa w tym wydarzeniu kulturalnym.
Wspólne czytanie rodzimej literatury nie tylko promuje czytelnictwo, ale może też inspirować, łączyć ludzi ponad codziennymi podziałami oraz wzmacniać wspólnotę narodową.