You are currently viewing Audiobook – książka czytana

Audiobook – książka czytana

W skarżyskiej bibliotece publicznej od roku 1989 prowadzony jest Oddział Książki Mówionej. Początkowo gromadzono tylko kasety magnetofonowe z nagranymi książkami, które czytał lektor. Od 2008 roku zbiory specjalne jakie gromadzi się w Oddziale to m.in. audiobooki, czyli książki nagrane na płytach CD-ROM  w formacie mp3. Posiadamy obecnie 1552 tytuły głównie literatury pięknej w tym 169 tytułów dla dzieci i młodzieży.
Właśnie te nowatorskie działania biblioteki w zakresie rozwoju bibliotekarstwa oraz kreowania nowoczesnego i przyjaznego miejsca do obcowania z kulturą zostały uznane przez spółkę Ateria i Audiobook.pl, które wyróżniły nasza instytucję
Certyfikatem NOWOCZESNA BIBLIOTEKA 2013.

Serdecznie zapraszamy do korzystania z tej formy  czytania książek. Czytelnik zapisany do naszej Biblioteki może korzystać ze wszystkich zbiorów, jakie gromadzone są w naszych filiach i oddziałach, w tym z audiobooków w Oddziale Książki Mówionej w Filii nr 1 przy ul. Towarowej 20.

Audiobook

audiobook - certyfikat