You are currently viewing Co w książkach pisz…czy? – Wakacje w Filii nr 1

Co w książkach pisz…czy? – Wakacje w Filii nr 1

W filii nr 1 przy ulicy Towarowej zajęcia dla dzieci trwają w najlepsze, choć koniec wakacji nieubłaganie się zbliża.

Odkrywanie przez czytanie

W poniedziałek dzieci po raz kolejny wkroczyły do bibliotecznego escape roomu. Tym razem czekało na nie aż 18 zadań, które ze względu na szybkie zwycięstwo w tygodniu poprzednim, miały zwiększony poziom trudności. Motywem przewodnim zabawy były opowieści o żubrze Pompiku, polska roślinność i zwierzęta, a także ochrona środowiska.

Wśród przygotowanych zadań znalazły się m.in. zwierzęce sudoku, odczytywanie wiadomości zapisanej alfabetem Braille’a, odszukiwanie właściwej drogi przy pomocy konstelacji, łapanie przestępców zagrażających środowisku z pomocą Wally’ego (bohatera magazynu Gdzie jest Wally?), ustawianie piramidy z kubeczków bez ich dotykania oraz odnalezienie ukrytych współrzędnych i zaznaczenie ich na mapie.

Dzięki wytrwałości i sprytowi wszystkie te zadania dzieci rozwiązały bez większych problemów. Jednak pomimo usilnych starań nie zdołały wydostać się z bibliotecznego pokoju zagadek. Ich zgubą okazały się być puzzle oraz zagadka z zegarami, na którą – o ironio – zabrakło czasu.
Nie zważając na niepowodzenie wszyscy dobrze się bawili.

Szmatki z tęczowej szufladki

Teatrzyk kukiełkowy ponownie zawitał do biblioteki.
Dzieci miały za zadanie wykonać pacynki ze skarpetek lub rękawiczek, kolorowego papieru, bibuły oraz guzików. Wśród skończonych projektów pojawiły się m.in. myszka, kot, świnka, kosmita oraz pani domu.

Tym razem wystawiono trzy przedstawienia: o śpiących zwierzątkach, robieniu hamburgerów, a także historyjkę inspirowaną „Tomem i Jerrym”.

Zabawa sprawiła dzieciom wiele radości, a niektóre ze stworzonych kukiełek można oglądać w wypożyczalni dla dzieci i młodzieży oraz sali komputerowej.