You are currently viewing „Wakacyjna Akademia Detektywistyczna” – Lipiec

„Wakacyjna Akademia Detektywistyczna” – Lipiec

Wakacje w bibliotece pod hasłem: „Wakacyjna Akademia Detektywistyczna

Podczas tegorocznych wakacji, w obecnej sytuacji epidemiologicznej wiele zajęć dla dzieci będzie miało zmienioną formę na on-line. Część spotkań, przy sprzyjającej aurze zamiast wirtualnie, będzie mogło się odbywać w plenerze o godzinie 12.00 (na placu przed wejściem do Filii nr 2 przy ulicy Sezamkowej).

Naszym czytelnikom proponujemy zdobycie: Dyplomu Genialnego Detektywa dzięki zabawie, którą należy rozpocząć oczywiście od odwiedzin w bibliotece i wypożyczenia książki. Uczestników zabawy prosimy o odebranie zaproszenia z zadaniami –  Detektyw Zagadka i wpisania swojego imienia.

Aby odkryć wszystkie tajemnice i zagadki koniecznie odwiedź nas w wakacje, gdzie uzyskasz więcej informacji na ten temat.

Na początek Biblioteka poleca:

Marcin Wicha – „Genialni detektywi”  jest to opowieść z serii   Bolek i Lolek

Bolek i Lolek zakładają profesjonalne Biuro Śledcze BiL. Rozwiązują zagadki i łapią bandytów. Prawdziwa przygoda zaczyna się, gdy chłopcom wpada w ręce mapa ukrytego skarbu. Ostatnią część książki stanowi „Poradnik detektywa” z różnymi łamigłówkami, krzyżówkami, kolorowankami, zagadkami detektywistycznymi, zgadywankami dla dzieci.

Rozwiąż zagadki i tajemniczą wiadomość zamieszczoną na zdjęciu.

zagadka

Zdjęcie 1 z 1

Zagadki detektywistyczne:

1. Gdy nadejdzie letnia pora, świeci z rana do wieczora.

Przez dzień cały świeci z nieba, ładowarki mu nie trzeba?

2. Stoi wysoko, na szczycie góry, ma bardzo grube kamienne mury.

Każdy turysta chętnie się wdrapie, chociaż po drodze okropnie sapie?

3. Na czerwonym ma ubraniu kropki, co nie zejdą w praniu

(ale wcale nie rozpacza i nie szuka odplamiacza)?