Skarżyski pociąg do czytania

4 czerwca 2019 r. w Oddziale dziecięcym Filii nr 2  przy ul. Sezamkowej 23 odbyło się spotkanie pt.: „Skarżyski pociąg do czytania”, zorganizowane w ramach XVIII Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom […]

4 czerwca 2019 r. w Oddziale dziecięcym Filii nr 2  przy ul. Sezamkowej 23 odbyło się spotkanie pt.: Skarżyski pociąg do czytania”,

zorganizowane w ramach XVIII Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom (1 – 8 czerwca).

Tegoroczna edycja jest pod hasłem: „Sportowcy czytają dzieciom. Wychowanie przez sport i czytanie”

 

Chcesz być mistrzem ?

Trenuj z głową,

co dzień czytaj książkę nową.

W imprezie czytelniczej uczestniczyły dzieci z przedszkoli nr 6 i nr 16, którym czytali zaproszeni goście – trenerzy z Akademii Holistycznej p. Katarzyna Ziomek i p. Filip Sokołowski.

Podczas spotkania przedszkolaków ze sportowcami czytano książkę pt. Korzonek na chodzie czyli sport zawsze w modzie autorstwa Wiesława Drabika. Poznając historię świstaka maluchy dowiedziały się, że sport to zdrowie, trzeba być wytrwałym i w siebie wierzyć. Wysłuchały także wiersza pt. „Piłka i inne historyjki”Doroty Gellner, który czytała pani Kasia.  

Tego dnia dzieci obejrzały zdjęcia z zawodów, medale i puchary prezentowane przez pana FilipaMistrza województwa w zapasach, który – jak sam mówił – od dzieciństwa uprawiał sport, a w szczególności: koszykówkę, pływanie oraz zapasy. Na zakończenie spotkania dzieci uczestniczyły w zabawach ruchowych, wyruszyły lokomotywą do obejrzenia wybranych książek.

Spotkanie odbyło się także w ramach akcji Cała Polska czyta dzieciom i zakończyło się podziękowaniami dla sportowców i słodkim akcentem.

Jak powiedziała Irena Koźmińska, Prezes Fundacji ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom : Mistrzowie sportu są idolami młodego pokolenia, zatem płynący z ich ust przekaz o potrzebie czytania jest mocnym sygnałem dla młodzieży i zachętą, żeby dbać o swój wszechstronny rozwój, nie tylko fizyczny. W dzisiejszym świecie mistrz sportu powinien być bowiem człowiekiem oczytanym i wykształconym.