Spotkanie DKK – Czerwiec 2019

3 czerwca odbyło się spotkanie DKK w Skarżysku-Kamiennej, uczestniczyło w nim 7 osób. Omawiane były dwie książki, pierwsza to : „Gorączka o świcie” Petera Gardosa – piękna powieść o sile […]

3 czerwca odbyło się spotkanie DKK w Skarżysku-Kamiennej, uczestniczyło w nim 7 osób. Omawiane były dwie książki, pierwsza to : „Gorączka o świcie” Petera Gardosa – piękna powieść o sile miłości.

„Gorączka o świcie” to niezwykła historia…niezwykła, choć wydarzyła się naprawdę. Autor wspaniale opisał jak pomiędzy jego rodzicami narodziła się miłość – początkowo nieśmiała ,później silna, prawdziwa i niepowtarzalną. jest to wzruszająca książka o sile miłości, która może zwyciężyć ciężką chorobę, o żądzy życia, o wartości marzeń.
Klubowiczkom książka bardzo się podobała, stwierdziły, że jest ona bardzo mądra, budzi pozytywne emocje oraz zmusza do myślenia i refleksji.

Wybrane opinie dotyczące książki :

  • „Siła życia, przezwyciężenie choroby – leczenie byłych więźniów obozów koncentracyjnych w Szwecji. Pozytywne postacie lekarzy, pielęgniarek i rodzin szwedzkich pomagające tym osobom.
  • Warto tę książkę przeczytać. Zmusza do myślenia i zastanowienia nad kondycją świata i człowieka”
  • „Książka bardzo ciekawie napisana. Czyta się ją z zachwytem. Wątek miłości pokazany w powieści jest prawdziwy i zaskakujący”
  • „Prawdziwa historia miłości rodziców autora. Czytałam chętnie”
  • „Ciekawa fabuła trzymająca w napięciu. Ładny język. Polecam”

Druga omawiana pozycja to : „Historie miłosne” Erica Emmanuela Schmitta czyli zbiorek siedmiu najpiękniejszych opowiadań o miłości, nadziei i przyjaźni. Schmitt z wrażliwością i wyczuciem przedstawia miłosne dramaty swoich bohaterek – Marzycielki, Odette, Hélène, Donatelli – ich marzenia o szczęśliwym życiu u boku ukochanego, wspólnej porannej kawie, spacerach w deszczu, zazdrości i wierze w siłę uczuć. Autor pokazuje miłość młodzieńczą, niespełnioną, zakazaną…miłość, która prowadzi do zbrodni i na którą czeka się całe życie. Nikt piękniej od Schmitta nie przedstawia tak wielu odcieni tego wyjątkowego uczucia.
Opowiadania Schmitta również podobały się uczestniczkom spotkania.

Wybrane opinie dotyczące książki :

  • „Siedem opowiadań na temat różnych rodzajów miłości… niektóre prowadzą do zbrodni, inne śmieszą swoją głupotą. Autor jest bacznym obserwatorem życia”
  • „Wyjątkowe opowiadania. Schmitt pisze o miłości ale także o cierpieniu.
  • Zmuszają do zastanowienia i przemyśleń”
  • „Piękne i wzruszające opowiadania”