You are currently viewing Spotkanie z Pawłem Sołtysem i Towarzystwem Przyjaciół Wolnych Lektur

Spotkanie z Pawłem Sołtysem i Towarzystwem Przyjaciół Wolnych Lektur

Już w czwartek, 6 czerwca o godz. 18:30, mamy wielką przyjemność zaprosić wszystkich miłośników literatury do Tarabuka na Nowym Świecie w Warszawie na inaugurację Towarzystwa Przyjaciół Wolnych Lektur! Naszym gościem specjalnym będzie Paweł Sołtys, autor m. in. książki „Mikrotyki”.

Pisarz w 2018 roku został laureatem Nagrody Literackiej im. Marka Nowakowskiego oraz Nagrody Literackiej Gdynia, był także nominowany m. in. do Nagrody Literackiej „Nike”. Na scenie muzycznej znany jest jako Pablopavo – wokalista, kompozytor i autor tekstów piosenek, które wykonuje solo lub z zespołem Ludziki.

Wieczór autorski poprowadzi Olga Wróbel. Na spotkaniu fragmenty nowego opowiadania, napisanego przez pisarza specjalnie dla Towarzystwa Przyjaciół Wolnych Lektur, przeczyta aktor Adam Fidusiewicz.

Towarzystwo Przyjaciół Wolnych Lektur to nowa inicjatywa, która skupi wokół biblioteki Wolne Lektury jej czytelników i sympatyków. Szczegóły jej działalności zostaną przedstawione w trakcie spotkania.

Paweł Sołtys – urodzony w 1978 roku. Wokalista, gitarzysta, autor piosenek. Nagrał 15 płyt i napisał jedną książkę.

Olga Wróbel – rocznik 1982, z wykształcenia kulturoznawczyni, z zawodu muzealniczka. Pisze o książkach na łamach bloga Kurzojady, współpracuje z Krytyką Polityczną, Dwutygodnikiem i bydgoskimi Fabulariami. Jako recenzentka wewnętrzna doradza w wydawnictwach WAB, Znak i Sonia Draga. Jej pasją jest literatura młodzieżowa z czasów PRL.

Adam Fidusiewicz – ukończył Akademię Teatralną im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie, oraz Szkołę Impro. Zadebiutował w filmie „W Pustyni i w puszczy”, pracował przy serialu „Na Wspólnej”, „Czas Honoru”, „Bodo”. Gra w Teatrze Capitol i Komedia. Występuje z grupą improwizacyjną Hercklekoty. Współtworzy spektakl „Telewizja Kłamie”. Jest miłośnikiem wolnego oprogramowania Linux oraz biblioteki www.wolnelektury.pl. Więcej na www.fidusiewicz.pl.