You are currently viewing Plan imprez – Czerwiec 2019

Plan imprez – Czerwiec 2019

Dyskusyjny Klub Książki – spotkania sympatyków książki, którzy przy ciastku i kawie dyskutują o przeczytanych książkach.

3 czerwiec o godz. 16:00, Filia nr 2 – ul. Sezamkowa

XVIII Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom (1.06 – 8.06)

Skarżyski pociąg do czytania” – czytanie literatury autorstwa klasyków dziecięcych (m.in. Jana Brzechwy, Juliana Tuwima, Wandy Chotomskiej) oraz wierszyki współczesnych poetów, zalecane przez Fundację ABCXXI Cała Polska czyta dzieciom

1 – 8 czerwiec, Oddz. dziec. Filia nr 2 – ul. Sezamkowa

DNI SKARŻYSKA (7.06 – 9.06)

Historia Skarżyska nazwami ulic pisana” – gra miejska przygotowana dla uczniów szkół średnich. Zajęcia w grupach 4 osobowych pod opieką nauczyciela. Wędrówka ulicami miasta połączona z quizem dotyczącym historii lokalnej. Celem gry jest zdobycie i utrwalenie wiedzy o historii miasta na podstawie wprowadzonych zmian w nazewnictwie ulic na przestrzeni XX wieku i pierwszej dekady XXI wieku.

7 czerwca, w godz. 9:00 – 13.00, start Filia nr 2 – ul. Sezamkowa

Z kart historii…” – spotkanie edukacyjne dla uczniów klas V-VII podczas którego przedstawiona zostanie krótka historia Skarżyska-Kamiennej, wzbogacona ciekawostkami z dziejów miasta. Spotkanie zakończy mini quiz o naszym mieście.

czerwcagodz. 10:00 Oddział dziecięcy F. 2  – ul. Sezamkowa

Najlepszy czytelnik biblioteki dziecięcej” – ogłoszenie wyników X edycji konkursu dla czytelników oddziałów dziecięcych w filiach biblioteki publicznej oraz uroczyste wręczenie nagród laureatom.

14 czerwca o godz. 16.00,  Filia nr 2 – ul. Sezamkowa

Wystawa

Ojciec polskiej opery narodowej – wystawa przybliżająca postać kompozytora Stanisława Moniuszki (5 V 1819 – 4 VI 1872) – rok 2019 jest Rokiem Stanisława Moniuszki.

Czerwiec, Filia nr 2 – ul. Sezamkowa