You are currently viewing Skarżyskie Targi Książki

Skarżyskie Targi Książki

W dniach 31 maja oraz 1 czerwca br. od godziny 10:00 – 18:00 odbyły się  Skarżyskie Targi Książki w Miejskim Centrum Kultury w Skarżysku-Kamiennej organizowane przez naszą Bibliotekę w ramach Skarżyskich Dni Staffowskich.  Podczas tych Targów można było zapoznać się z twórczością wybranych wydawców, księgarzy i autorów, porozmawiać z nimi, a także zakupić pozycje książkowe, które wystawiali na swoich stoiskach.

Stoiska ze swoimi wydawnictwami mieli m.in. Polskie Towarzystwo Historyczne Oddział Skarżysko-Kamienna, Świętokrzyskie Towarzystwo Regionalne, Muzeum im. Orła Białego, Salon Literacki „Schillingówka”, Marzena Stefańska – Wydawnictwo Kwiaty Orientu, Jolanta Reisch-Klose i Beata Znamirowska-Soczawa,  Tomasz Juchniewicz, Tomasz Kozłowski oraz Grupa Literacka „Wiklina” – która tego samego dnia obchodziła 30-lecie istnienia,

Drugiego dnia Targów – z okazji Dziecka Biblioteka zorganizowała  spotkania autorskie z  Wiolettą Piasecką  – autorką książek dla dzieci.