You are currently viewing „Wiosennieje…!”

„Wiosennieje…!”

27, 28 marca br. Bibliotekę przy ulicy Sezamkowej odwiedziły dzieci z Przedszkola Nr 7 –  SkrzatyBiedronki. Zajęcia edukacyjne związane były z  panującą obecnie porą roku. Naukę połączono z zabawą i piosenką, a także zorganizowano czytanie wiosennych wierszyków zawieszonych na symbolicznym Drzewie poezji. Przedszkolaki miały okazję malować odciskami palców Panią Wiosnę.

W drugiej części spotkania dzieci oglądały kolorowe i bogato ilustrowane książki znajdujące się w Oddziale dziecięcym, a także zwiedziły wystawę w holu biblioteki pt. „Wiosną wszystko jest poezją”.

Zajęcia z przedszkolakami mają na celu promowanie czytelnictwa wśród dzieci w każdym wieku, oswajanie z książką, oraz zachęcanie i przyzwyczajanie od najmłodszych lat do korzystania z biblioteki.

Dziękujemy opiekunom pani Aleksandrze i Malwinie za krzewienie czytelnictwa i wychowywanie przez czytanie.