MINUTKA Z BAJKĄ- Wiosna!

Wiosną świat staje się piękniejszy i kolorowy, wygląda jak zaczarowany. 26 marca br. w ramach kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom” w Przedszkolu Publicznym Nr 10 odbyło się wiosenne spotkanie […]

Wiosną świat staje się piękniejszy i kolorowy, wygląda jak zaczarowany.

26 marca br. w ramach kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom” w Przedszkolu Publicznym Nr 10 odbyło się wiosenne spotkanie inspirowane książką Piotra Barciuka pt. „Wiosna”. Poszczególne grupy: Pszczółki, Króliczki, Żabki, Kangurki, Misie i Tygryski uważnie słuchały opowiadania o Biedronce poszukującej wiosny, czytanego przez bibliotekarza Oddziału dziecięcego filii nr 2 panią Barbarę Rogozińską.

Dzieci rozpoznawały oznaki wiosny, pomagając w wielkim poszukiwaniu wiosny pacynce – Biedronce. Natomiast  rozwiązując zagadki utrwaliły wiadomości o wiośnie. Potrafiły policzyć tulipany w zakresie do dziesięciu, znały nazwy miesięcy i pór roku oraz zaprezentowały piosenki o wiośnie.

Na zakończenie spotkania otrzymały – w formie zakładki do książki z informacją o bibliotece –  zaproszenie do odwiedzenia biblioteki dziecięcej. Podczas spotkania miały okazję obejrzeć  książeczki przyniesione przez bibliotekarza, a które na nich czekają w bibliotece publicznej. W spotkaniu uczestniczyło 120 osób.