You are currently viewing Program Stypendialny Horyzonty

Program Stypendialny Horyzonty

Szanowni Państwo,

Edukacyjna Fundacja im. prof. Romana Czerneckiego EFC rozpoczęła dziewiątą rekrutację do swojego flagowego programu stypendialnego.

Program Stypendialny Horyzonty oferuje *wsparcie uczniom z całej Polski, którzy chcą mieszkać w dużym mieście oraz zdobywać w nim wiedzę i doświadczenia*. Umożliwiamy stypendystom *naukę w najciekawszych liceach i technikach w kraju*, tworzymy *przestrzeń do rozwoju osobistego w szkole i poza szkołą*.

*Od 15 lutego do 31 marca*kandydaci mogą wypełnić formularz zgłoszeniowy online na naszej stronie internetowej, www.efc.edu.pl.

Nad stypendystami czuwa zespół Fundacji EFC oraz wykwalifikowani koordynatorzy. Podopieczni Fundacji są traktowani poważnie i po partnersku, mają wpływ na kształt oferowanego wsparcia. W trudnych sytuacjach nigdy nie są sami. Wspólnie spędzają letnie i zimowe wakacje oraz biorą udział w warsztatach.

Stypendium to też *wsparcie materialne na czas nauki w liceum czy technikum*. Pokrywamy koszty związane z mieszkaniem w bursie, wyżywieniem, opłatami szkolnymi, zakupem podręczników czy nauką języka. Nasze wsparcie to także finansowanie pasji takich, jak nauka rysunku czy nurkowania. Ale Horyzonty to również zobowiązanie ze strony uczestników programu do wspierania innych poprzez wspólne organizowanie projektów społecznych czy choćby pomaganie młodszym koleżankom i kolegom.

W EFC pomagamy młodym ludziom, którzy poszukują równowagi między nauką a kształtowaniem charakteru. Wielu z nich to bywalcy bibliotek. Dlatego będziemy wdzięczni za pomoc w *promocji programu wśród czytelników*, m.in. poprzez umieszczenie plakatu (w załączniku) w Państwa placówce.

W przypadku pytań jesteśmy do Państwa dyspozycji.

Z poważaniem
Zespół EFC