You are currently viewing Spotkanie z ciekawymi ludźmi z naszego miasta.

Spotkanie z ciekawymi ludźmi z naszego miasta.

Spotkanie z ciekawymi ludźmi z naszego miasta.

21 lutego 2013 roku odbyła się w bibliotece pierwsza z trzech debat, przygotowanych w ramach spotkań z ciekawymi ludźmi z naszego miasta. Spotkanie przygotowano z okazji obchodów 90-lecia nadania praw miejskich Skarżysku-Kamiennej. Gośćmi zaproszonymi na spotkanie z młodzieżą ze skarżyskich szkół średnich byli żołnierze Armii Krajowej:

Spotkanie z ciekawymi ludźmi.major Henryk Czech  (Prezes Inspektoratu  Światowego Związku  Żołnierzy Armii Krajowej)  oraz członek Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej i zarazem prezes koła Zrzeszenia  „Wolność i Niezawisłość” major  Janusz Sermanowicz.

W spotkaniu uczestniczyło 78 osób.  Młodzież z dużym zainteresowaniem słuchała wspomnień z lat wojny  i okupacji, a potem zadawała liczne pytania związane z tymi opowieściami. Za bohaterstwo i patriotyzm  obu panów podziękowała oklaskami na stojąco. Jeden z uczniów podsumował to spotkanie słowami: „są ludzie i chwile, których się nie zapomina„.