You are currently viewing Zapraszamy na spotkanie autorskie z Wojciechem Jagielskim

Zapraszamy na spotkanie autorskie z Wojciechem Jagielskim

• Post category:Wydarzenia

Spotkanie z Wojciechem Jagielskim - plakat

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna im. ks. prof. Włodzimierza Sedlaka w Skarżysku–Kamiennej
serdecznie zaprasza na spotkanie autorskie

z Wojciechem Jagielskim.

Spotkanie odbędzie się 17 maja 2016 r. o godzinie 12:00 w filii nr 1 Biblioteki na ul. Towarowej 20.

WOJCIECH JAGIELSKI – (ur. 1960) dziennikarz, reportażysta. Początkowo dziennikarz PAP, przez lata był związany z „Gazetą Wyborczą”. Wybitny znawca problematyki Afryki oraz Azji Środkowej, Zakaukazia i Kaukazu. Debiutował książką Dobre miejsce do umierania (1994), potem wydał Modlitwę o deszcz (2002), która uzyskała nominację do Nagrody NIKE 2003. Kolejne jego książki: Wieże z kamienia (2004), Nocni wędrowcy (2009), Wypalanie traw (2012), Trębacz z Tembisy (2013) oraz najnowsza Wszystkie wojny Lary (2015)

Klasyk światowego reportażu, Ryszard Kapuściński, stwierdził: „Pisarstwo Jagielskiego to świetna kontynuacja, doskonałe rozwinięcie i wzbogacenie wszystkiego, co najlepsze w polskim i europejskim reportażu”. Choć jest porównywany do Ryszarda Kapuścińskiego, od początku podąża swoją własną pisarską drogą.