You are currently viewing IBUK Libra w Bibliotece

IBUK Libra w Bibliotece

IBUK Libra – czytelnia czynna całą dobę!

Wykupiliśmy dla Was, drodzy użytkownicy Biblioteki, dostęp do 2169 publikacji. Możesz czytać je na każdym urządzeniu z dostępem do sieci wspierającym HTML5  Księgozbiór wirtualnej czytelni to pełnotekstowe elektroniczne publikacje popularnonaukowe z różnych dziedzin wiedzy, wydane przez renomowane polskie oficyny.

Zapraszamy do Czytelni w naszych filiach (F.1 – ul. Towarowa 20, F.2 – ul. Sezamkowa 23, F.3 – ul. Słowackiego 25) po odbiór kodów  dostępu, niezbędnych do rejestracji bezpłatnego korzystania z platformy.
Dopuszczamy możliwość odebrania kodów dostępu drogą mailową na adres: kontakt@biblioteka24.eu
Naprawdę warto!

Jak korzystać z czytelni IBUK LIBRA?

W pierwszej kolejności rejestrujemy się na stronie libra.ibuk.pl podając adres e-mail i hasło. Po założeniu konta czytelnik jest rozpoznawany przez system i może korzystać z zasobów i funhttp://www.libra.ibuk.plkcjonalności, do których ma uprawnienia.

Konto myIbuk wymaga założenia osobistego konta myIbuk – więcej szczegółów można uzyskać klikając w zakładkę Pomoc znajdującą się w prawym górnym rogu, gdzie można zobaczyć jak korzystać z IBUK LIBRA. Konto to umożliwia użytkownikowi korzystanie z zaawansowanych funkcji do pracy z tekstem takich jak: zaznacz tekst, wprowadź zakładki, notatki; stwórz wirtualną półkę z książkami, generuj bibliografię, korzystaj ze słownika i encyklopedii.

Dostęp do publikacji na stronie libra.ibuk.pl  spoza sieci bibliotecznej

Można swobodnie korzystać z oferty IBUK LIBRA na komputerach domowych po uprzednim pobraniu od bibliotekarzy w Czytelniach i filiach bibliotecznych niezbędnego do zdalnego logowania kodu aktywacyjnego. Natomiast w sieci bibliotecznej na stanowiskach komputerowych znajdujących się w Czytelniach w  Filii nr 1 i Filii nr 2  nie są potrzebne kody dostępu do literatury popularnonaukowej.

Dostęp do publikacji na stronie libra.ibuk.pl  z sieci bibliotecznej PiMBP

W Bibliotece można swobodnie korzystać z oferty IBUK LIBRA. Po wejściu na stronę domyślnie prezentowane są dostępne publikacje popularnonaukowe. Przy wykupionych przez bibliotekę pozycjach pojawia się ikonka książki („czytaj”). Po jej naciśnięciu treść otwiera się w nowym czytniku, dającym wiele możliwości pracy z tekstem.

Korzystaj z platformy IBUK Libra:

• przez całą dobę, siedem dni w tygodniu
  • na komputerze, smartfonie, laptopie czy tablecie
  • gdzie tylko zechcesz: akademik, dom, biblioteka – wszędzie, gdzie masz Internet

Stwórz własną półkę z książkami myIBUK i pracuj z tekstem:

• dodawaj zakładki
  • rób notatki bezpośrednio w tekście
  • wyszukuj słowa i frazy
  • taguj ważne fragmenty
  • sprawdzaj znaczenie wyrazów w słownikach i encyklopediach PWN

Zapraszamy do korzystania z oferty oraz po odbiór kodów dostępowych.