19 czerwca 2026 r. Bibliotekę przy ul. Towarowej odwiedzili uczniowie z klasy II ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. T. Kościuszki w Skarżysku-Kamiennej. Spotkanie miało na celu promocję czytelnictwa wśród dzieci oraz zaprezentowanie im innej biblioteki niż szkolna. Uczniowie wysłuchali przeczytanego przez panią bibliotekarz opowiadania pt.: „Basia i biblioteka” Zofii Staneckiej, które doskonale obrazuje bibliotekę. Podczas zajęć uczniowie poznali zasady korzystania z biblioteki, dowiedzieli się, jak dbać o książki, w jaki sposób zostać czytelnikiem biblioteki oraz jak należy zachować się w bibliotece. Dzieci chętnie uczestniczyły w przygotowanych dla nich zabawach, rozwiązywały krzyżówki i odgadywały zagadki.
Dużo radości sprawiło im słuchanie opowiadania Waldemara Cichonia pt.: „Cukierku, Ty łobuzie”. Utwór został zaprezentowany przez bibliotekarza za pomocą obrazków wykonanych na specjalnych kartonowych planszach, które nazywa się teatrzykiem Kamishibai.
Uczniowie zwiedzili Oddział dla dzieci oraz dowiedzieli się, gdzie znaleźć książki, które ich interesują. Z zainteresowaniem czytali fragmenty wybranych przez siebie książek. Nasi goście wyszli z biblioteki z obietnicą, że wrócą do niej, aby móc się zapisać i korzystać z bogatej oferty dla dzieci. Uczniom oraz ich wychowawcy dziękujemy za miłe spotkanie i zapraszamy na kolejne.

