You are currently viewing W magicznej krainie bajek

W magicznej krainie bajek

19 czerwca 2026r.  Filię nr 2 Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ul. Słowackiego odwiedziły pierwszaki ze Szkoły Podstawowej nr 4, by choć przez kilka chwil pobyć w magicznej krainie bajek.

Dzieci poznały zasady korzystania z biblioteki, dowiedziały się, jak dbać o książki i w jaki sposób zostać czytelnikiem biblioteki.

Z uwagą i zainteresowaniem wysłuchały opowiadanka Margaret i H.A. Rey pt. „Ciekawski George w bibliotece”, w którym niesforna i ciekawska małpka George po raz pierwszy odwiedza bibliotekę.

Dzieci z zainteresowaniem oglądały kolorowe i bogato ilustrowane książeczki – najbardziej podobały im się te o nietypowych kształtach, grające,  z otwieranymi okienkami, z puzzlami i mini-maskotkami. Uzupełnieniem zajęć były bajkowe zagadki.

Na zakończenie spotkania dzieci otrzymały słodki upominek i zakładkę do książki. Obiecały też, że wrócą do biblioteki z rodzicami, aby się zapisać i zostać czytelnikiem.