You are currently viewing „Biblioteczny kalejdoskop, czyli 1001 pomysłów na wakacje”

„Biblioteczny kalejdoskop, czyli 1001 pomysłów na wakacje”

Minął kolejny tydzień wakacyjnych zabaw w bibliotece przy ul. Towarowej. W minionym tygodniu, na zajęciach zagościły owady.

W owadzim świecie”

Używając własnej wyobraźni i odrysowując własne dłonie tworzyliśmy papierowe owady. Powstały biedronki, koniki polne, żuki, pszczoły, osy, pająki, jednym słowem cała owadzia łąka.

Mucha przed sądem”

Uczestnicy zajęć tym razem bawili się w teatr. Przygotowane dzień wcześniej papierowe owady posłużyły jako rekwizyty dla aktorów, którzy brali udział w przedstawieniu. Czytając na role opowiadanie „Mucha przed sądem” M. Huszcza świetnie bawiliśmy się, do tego dowiedzieliśmy się dużo ciekawostek o owadzim świecie.

Sprawne ręce”

Prawdziwe makaronowe szaleństwo. Na stoliku zagościły różnego rodzaju makarony, koraliki, jarzębina, no i oczywiście niesforna igła z nitką. Efektem końcowym była oryginalna biżuteria. Powstały korale, naszyjniki, bransoletki i pierścionki.