You are currently viewing Akcja „Żonkile”

Akcja „Żonkile”

Uczestnicząc w zajęciach zorganizowanych w Bibliotece przy ul. Towarowej uczniowie z klasy III A i III B oraz ich wychowawcy ze Szkoły Podstawowej Nr 7 włączyli się do akcji „Żonkile”, której organizatorem jest Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN. Zajęcia prowadzone w oparciu o opowiadanie P. Beręsewicza  pt. „Strasznie strasznie” pokazały jakie uczucia towarzyszyły dzieciom i dorosłym w tamtych, złych czasach. Rozmawialiśmy o lęku, odpowiedzialności, niepewności oraz miłości, która jest bardzo ważna kiedy życie staje się trudne i ciasne tak jak w opowiadaniu.

Uczniowie na znak solidarności samodzielnie wykonali papierowe żonkile, symbole pamięci o powstańcach z warszawskiego getta. Uczniom i ich wychowawcom dziękujemy za udział w zajęciach.