You are currently viewing Co w książkach pisz…czy? – Wakacje w Filii nr 1

Co w książkach pisz…czy? – Wakacje w Filii nr 1

To już ostatni tydzień letnich zajęć w bibliotece przy ulicy Towarowej. Dwa miesiące wakacji upłynęły niezwykle szybko, lecz tak to już bywa przy dobrej zabawie.

Odkrywanie przez czytanie

Ostatni biblioteczny escape room poświęcony był zabawom minionych tygodni. Dzieci miały możliwość rozwiązania zadań, z którymi nie miały okazji zmierzyć się w czasie poprzednich zajęć bibliotecznych. Powróciły m.in. zadanie z ustawianiem kubeczków bez ich dotykania, sudoku, odnajdowanie przestępców wraz z agentem Wally’im czy zadania z zegarami i puzzlami, które tym razem nie przetrwały starcia z mądrymi głowami! Pojawiło się również kilka nowości – zagadka logiczna, polegająca na przesuwaniu klocków, by odblokować ścieżkę, a także krzyżówka, którą należało wypełnić wypisanymi obok wyrazami, a następnie odnaleźć wszystkie ukryte w wypożyczalni dla dzieci współrzędne, służące do odczytania hasła.
Uczestnicy walczyli do ostatniej minuty i ostatecznie uciekli z bibliotecznego pokoju zagadek!

Szmatki z tęczowej szufladki

Podczas wtorkowych zajęć plastycznych z teatrzykiem dzieci przygotowywały marionetki poruszane za pomocą sznurków lub patyczków. W ruch poszły druciki kreatywne, słomki do napojów, materiały, koraliki, a nawet plastikowe jajka z kinder niespodzianek! Wszyscy z zapałem zabrali się do tworzenia. Ba, byli tak pochłonięci pracą, że zabrakło czasu na przygotowanie występów. Oczywiście nie obyło się bez wyzwań i niewielkich trudności, lecz dzięki wytrwałości i pomocy bibliotekarzy wszystkie one zostały przezwyciężone. I tak oto w teatrzyku dumnie stanęło 5 pięknych, wystrojonych kukiełek, gotowych do niezwykłych zabaw i występów.

Raz, dwa, trzy… zgaduj ty!

W środę zawody gry w bingo zostały wznowione. Tym razem dołączyli także nowi uczestnicy. Walka znów była zaciekła, zwłaszcza, że zwiększono poziom trudności – każdy z graczy miał po 2 karty, które musiały zakryć zakryte w 100%. Tego dnia stoczono 3 rozgrywki, których większość zakończyła się remisem.
Po zakończonych zawodach wszystkie dzieci zabrały się za wycinanie, które trwało do ostatnich chwil zajęć. Kolekcja papierowych figurek zwiększyła się o małego jeża, chińskiego kotka machającego łapką, żółte ptaki oraz dwa paradujące misie.

Dziękujemy wszystkim dzieciom za obecność!
Będziemy tęsknić za Wami oraz za chaotyczną energią jaką wnosiliście do spokojnego budynku biblioteki przez ostatnie dwa miesiące. Życzymy Wam, by ostatnie dni wakacji upłynęły powoli i radośnie i mamy nadzieję, że w przyszłym roku ponownie do nas zawitacie. :)