You are currently viewing „Wakacje jak z bajki” – Wakacje w Fili nr 2

„Wakacje jak z bajki” – Wakacje w Fili nr 2

2, 9, 16 i 23.08.2022 w bibliotece przy ulicy Sezamkowej odbyły się zajęcia literackie pt.„Wakacje jak z bajki”.

Zajęcia rozpoczęliśmy od przeczytania legendy np. Złota kaczka, Złota rybka lub o o smoku wawelskim z czasów króla Kraka i mądrym szewczyku. Po wysłuchaniu legendy uczestnicy wykonali rysunek smoka i rybki rysując, wycinając, klejąc. Dzieci chętnie odpowiadały na pytania dotyczące przeczytanej legendy. Podczas spotkania, nie zabrakło zabaw związanych z polskimi legendami i klasyką światową. Uczestnicy, wypowiadali życzenia do spełnienia przez złotą rybkę, opowiadając swoje marzenia. „Bajki Polskie” Marty Berowskiej pozwoliły dzieciom poznać przygody Waligóry i Wyrwidęba, znaleźć skarb złotej kaczki i poszukiwać pluszowego smoka ukrytego w bibliotece.

Czytajmy dzieciom! Dzięki temu staną się lepszymi ludźmi a baśnie pełne magicznego uroku pozwolą dzieciom odróżniać dobro od zła.