You are currently viewing Co w książkach pisz…czy? – Wakacje w Filii nr 1

Co w książkach pisz…czy? – Wakacje w Filii nr 1

Powoli zbliżamy się do końca wakacyjnych zajęć dla dzieci, wciąż jednak entuzjastycznie witamy wszystkich uczestników.

Szmatki z tęczowej szufladki

We wtorek dzieci stanęły przed wymagającym zadaniem. Miały bowiem samodzielnie uszyć i udekorować zakładaną na rękę pacynkę. Pomimo niskiej frekwencji zabawa była przednia i wszyscy z zapałem zabrali się do pracy. Dołączyli również bibliotekarze. Z kolorowych materiałów i guzików powstawały królik, miś oraz jaskółka.
Niestety w tym tygodniu przedstawienia w bibliotecznym teatrzyku nie odbyły się, gdyż żadna z kukiełek nie została ukończona.

Raz, dwa, trzy… zgaduj ty!

Podczas środowych zajęć na stół ponownie trafiły krzyżówki, wykreślanki, zagadki i rebusy. Pojawiły się również nowe wycinanki, papierowe laleczki do ubierania oraz puzzle i gry planszowe. Dzieci miały także możliwość ukończenia wyszywanych pacynek, jednak i tym razem się to nie udało, gdyż ich uwagę pochłonęła gra w bingo. Ta na pozór spokojna forma rozrywki wzbudziła wiele emocji, a po pewnym czasie przerodziła się w prawdziwie zaciekłą walkę o zwycięstwo.