You are currently viewing Ogólnopolski Tydzień Bibliotek (8-15.05) w skarżyskiej bibliotece publicznej – Harmonogram działań.

Zajęcia edukacyjne dla dzieci prowadzone w oddziałach dziecięcych Filii nr 1 i Filii nr 2 mają na celu promocję biblioteki i jej zbiorów oraz zachęcenie młodych czytelników do korzystania z zasobów bibliotecznych oraz aktywnego uczestnictwa w imprezach i wydarzeniach organizowanych przez bibliotekę.

Filia nr 1 (ul. Towarowa 20) – w dniach 9 – 13 maja o godz. 9:00 planuje 5 spotkań

pt.: Biblioteka – świat w jednym miejscu dla uczniów klas I szkoły podstawowej. Zajęcia z edukacji czytelniczej urozmaicone będą zabawami, prezentacją ciekawych zbiorów, które gromadzone są w bibliotece z myślą o młodych czytelnikach.

Filia nr 2 (ul. Sezamkowa 23) – zaplanowała 3 spotkania edukacyjne dla uczniów i dla przedszkolaków.

• 9 maja godz. 10:00 – Kosmos – zajęcia dla dzieci z kl. 0 SP nr 13. Czytanie fragm. książki W. Chotomskiej pt.: „Dzieci Pana Astronoma – Pan Astronom mówi o księżycu” połączone z kosmicznymi zabawami np. start rakiety, kosmiczne miny i przesyłanie kosmicznych uścisków.
  • 10 maja godz. 12:30 – Akademia tropicieli faktów – lekcja biblioteczna dla uczniów kl. IV SP nr 13. Podczas zajęć dzieci wcielą się w rolę poszukiwaczy informacji. Inspiracją do lekcji będzie książka M. Pope Osborne pt.: „Akademia tropicieli faktów – Kosmos”.
  • 12 maja godz. 10:00 – Kosmos – zabawy i zajęcia dla dzieci z Przedszkola nr 16. Zajęcia urozmaicone czytaniem książek A. Głowińskiej „Kicia Kocia w kosmosie” oraz fragm. „Dzieci Pana Astronoma – dzieci bawią się w planety” Wandy Chotomskiej.

Ponadto zaplanowano:

Filia nr 1 (ul. Towarowa 20) 11 maja od godz. 11:00
Pracownicy Wypożyczalni dla dorosłych Filii nr 1 ponownie wyjdą na zewnątrz murów bibliotecznych z akcją bookcrossingową –  Uwolnij książki.
11 maja od godziny 11:00 na trasie Biblioteka (ul. Towarowa) – Urząd Miasta (ul. Legionów) będą
za darmo rozdawać książki mieszkańcom miasta i przekonywać, żeby korzystali z biblioteki, bo to świat w jednym miejscu. Biblioteka bowiem stanowi swoiste centrum – świat informacji, wiedzy, emocji, bohaterów, wydarzeń i ciekawych spotkań.
Nowoczesna biblioteka aspiruje do edukacyjnego i artystycznego centrum kultury, stając się „trzecim miejscem”, poza domem i szkołą lub pracą. Dlatego współczesna biblioteka często staje się wielofunkcyjną placówką, której działalność przekracza tradycyjną formułę biblioteki.
Biblioteka nie jest domem książek, jest domem ludzi.” – Nathalie De Neve

w Filii nr 4 (ul. Sportowa 30) – 13 maja o godz. 10:00 odbędzie się czytanie dzieciom w plenerze książek m.in.: Kicia Kocia w bibliotece, Poznaję świat i kropka, Planety pana Mikołaja. Zajęcia przygotowano dla dzieci z ZPO nr 3.

Plakat z okazji dziewiętnastego ogólnopolskiego tygodnia bibliotek