Filia nr 2 przy ulicy Sezamkowej wzięła udział w akcji społeczno-edukacyjnej Żonkile.
Żonkile symbolizują pamięć, szacunek i nadzieję. Są upamiętnieniem powstania w getcie warszawskim, kojarzą się z osobą Marka Edelmana – ostatniego przywódcy powstania, który przeżył likwidację getta i przez lata pielęgnował pomięć o wydarzeniach z 1943 roku. Do końca życia w rocznicę powstania przychodził pod pomnik Bohaterów Getta Warszawskiego i składał bukiet kwiatów – żółtych żonkili. Tematem przewodnim tegorocznej akcji zorganizowanej przez Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN jest miłość. Od 19 do 22 kwietnia w dziesiątej, jubileuszowej, edycji akcji Żonkile uczestniczyli uczniowie klas I- IV ze Szkoły Podstawowej nr 13.
Grupa dzieci ze świetlicy szkolnej wzięła udział w warsztatach plastycznych wykonując samodzielnie papierowe żonkile. 19.04.2022r. czytelnicy odwiedzający bibliotekę otrzymali symbolicznego żonkila. Do akcji włączyło się również Przedszkole nr 16 – grupy Smerfy i Biedronki odwiedziły bibliotekę, uczestniczyły w zajęciach i otrzymały papierowego żonkila.
21 kwietnia uczniowie klasy IV ze Szkoły Podstawowej nr 13 uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych poświęconych pamięci o powstaniu w getcie warszawskim. Podczas zajęć przeczytano opowiadanie Zofii Staneckiej „Pamięć drobinek”, które pozostawia bardzo ważne przesłanie, by przetrwała pamięć.
W ramach uczestnictwa w Akcji Żonkile każde dziecko otrzymało papierowy Żonkil. Odbyło się pięć spotkań, w których uczestniczyły 72 osoby.