Zabierz książkę na wakacje

9 lipca rozpoczyna się akcja promująca czytelnictwo pod hasłem: „Zabierz książkę na wakacje”. Jest to impreza, która powstała z połączenia biblioteki objazdowej z bookcrossingiem. Mieszkańcy miasta będą obdarowywani książkami, zakładkami […]

9 lipca rozpoczyna się akcja promująca czytelnictwo pod hasłem: „Zabierz książkę na wakacje”. Jest to impreza, która powstała z połączenia biblioteki objazdowej z bookcrossingiem. Mieszkańcy miasta będą obdarowywani książkami, zakładkami i ulotkami promującymi naszą Bibliotekę. Wydarzenie będzie przeprowadzone 4-krotnie w różnych częściach miasta Skarżyska – Kamiennej, aby dotrzeć do jak największej ilości osób.

9 lipiec – start imprezy zaplanowany jest na godzinę 10.00 przy Dworcu PKP. Znakiem rozpoznawczym pracowników biblioteki jest rower z koszykiem, z którego będzie można wybrać sobie lekturę na długie wakacyjne dni. Zakończenie wydarzenia zaplanowano na godzinę 14.00, bądź do wyczerpania zapasów.

Kolejne atrakcje odbywać się będą w dniach:

23 lipca – bibliotekarze będą rozdawali książki wzdłuż ulicy 1-go Maja, ale także będzie można ich spotkać przy I LO im. J. Słowackiego.
13 sierpnia – event przeniesie się w okolice Miejskiego Centrum Kultury, a także przed budynek Urzędu Miasta.
27 sierpnia – ostatni etap rozdawania książek, tego dnia bibliotekarze pojawią się na odcinku od fontanny przy ul. Norwida do Promenady Ostrobramskiej.