Wakacje w bibliotece – „Wakacyjna Akademia Detektywistyczna”

Wakacje w bibliotece dziecięcej przy ul. Sezamkowej ze względu na czas pandemii oraz nowe zasady funkcjonowania Biblioteki, odbywały się w plenerze i z ograniczoną liczbą uczestników. Zajęcia literackie i plastyczne, […]

Wakacje w bibliotece dziecięcej przy ul. Sezamkowej ze względu na czas pandemii oraz nowe zasady funkcjonowania Biblioteki, odbywały się w plenerze i z ograniczoną liczbą uczestników.

Zajęcia literackie i plastyczne, rozwiązywanie łamigłówek, zagadek detektywistycznych oraz gry i zabawy miały miejsce w plenerze, na placu przed Biblioteką.

Głośne czytanie dzieciom zalecane przez Fundację ABC XXI Cała Polska czyta dzieciom odbywało się w oparciu o książki ze zbiorów bibliotecznych. Dzieci zachęcone czytanym fragmentem książki, chętnie potem wypożyczały książki do domu. Dzięki tym wypożyczeniom mogły jednocześnie wziąć udział w zabawie i zbierać pieczątki- uśmiechy.

Natomiast podczas zajęć plastycznych, ich uczestnicy wykonywali ilustracje do książek. Rysunki ulubionych bohaterów stworzyły następnie wystawę prac dzieci – Galeria na sznurku. Można ją zobaczyć odwiedzając bibliotekę.

Zapraszamy do wypożyczania książek. Dziękujemy uczestnikom za miło spędzony wakacyjny czas.