Ferie w Filii nr 2

Ferie w bibliotece – „Zimowe rozmaitości”

Pierwszy tydzień ferii w Oddziale dziecięcym Filii nr 2 przy ul. Sezamkowej już za nami.

Była wspaniała zabawa, dużo śmiechu i aktywnie spędzony czas w bibliotece dzięki m.in.  pomocy przyjaznych bibliotece harcerek. Każdy dzień obfitował w różnorodne zajęcia, w których uczestniczyła grupa radosnych i kreatywnych dzieci.

Bajkowe poniedziałki upłynęły na wspólnym poznawaniu się podczas zabaw integracyjnych oraz czytaniu zagadek i wierszy o zimie.

Warsztatowy wtorek wzbudził duże zaciekawienie dzieci, które miały okazję tworzyć bałwanki i śniegowe gwiazdki w czasie zajęć plastycznych .

Literacka środa zabawy literackie połączone z głośnym czytaniem fragmentów ulubionych książek dla dzieci i uzupełnione wspólną zabawą ruchową.

Czwartkowy dzień zabaw spotkanie, które przebiegło pod hasłem zdrowej rywalizacji. Uczestnicy z podziałem na grupy, rozwiązywali zimowe krzyżówki i łamigłówki. Zdobywali też punkty podczas gry w koło fortuny i świetnie spisywali się podczas zabawy w kalambury.

Piątkowe gry planszowe ostatni dzień zajęć poświęcony był w całości grom planszowym, quizom i zabawom umysłowym. Uczestnicy grali w znane gry, takie jak:  planszowe Rummikub, Mistakos, Dixit, Uno itp.

Wszyscy uczestnicy zabaw organizowanych w pierwszym tygodniu ferii zimowych otrzymali słodkie wafelki.