You are currently viewing Aktywne życie po sześćdziesiątce – ruszyła rekrutacja do 13. edycji konkursu „Seniorzy w akcji”

Masz ciekawe pomysły na działania społeczne i pragniesz je zrealizować w swoim najbliższym otoczeniu? Szukasz wsparcia w ich realizacji? Weź udział w 13. edycji konkursu „Seniorzy w akcji”. Na Wasze zgłoszenia czekamy do 15 marca 2020 roku.

Kogo szukamy?

• seniorek i seniorów, którzy samodzielnie lub we współpracy z młodą osobą chcą realizować działania społeczne i międzypokoleniowe,
• osób 60+, które marzenia zamieniają w działania.

Co zapewniamy?

• wsparcie ekspertów i animatorów kultury,
• inspirujące warsztaty i nowe umiejętności,
• wymianę doświadczeń,
• dotację na projekt społeczny.

Szczegóły konkursu „Seniorzy w akcji”:

• O dotację mogą ubiegać się osoby 60+ lub pary międzypokoleniowe (osoba 60+ i osoba młodsza o co najmniej 25 lat) we współpracy z organizacją pozarządową lub instytucją, która pełni rolę podmiotu aplikującego o dotację (np. Uniwersytet Trzeciego Wieku, fundacja, stowarzyszenie, dom kultury).
• Ze środków konkursu zostanie przyznanych 18-22 dotacji.
• Uczestnicy mogą zdobyć dotację w wysokości do 15 000 zł.
• Aby zgłosić się do konkursu, należy wypełnić formularz listu intencyjnego, który będzie dostępny na stronie www.seniorzywakcji.pl od 20 lutego 2020 roku.
• Składanie listów intencyjnych trwa do 15 marca 2020 roku.

Konkurs „Seniorzy w akcji” jest realizowany przez Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę” w ramach Programu „Uniwersytety Trzeciego Wieku – Seniorzy w akcji” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności.