Gry Planszowe

Wyróżnienie dla Biblioteki

Nasza biblioteka została wyróżniona przez Fundację Orange, głównego partnera Dnia Bezpiecznego Internetu 2019,  za podjęte inicjatywy na rzecz propagowania bezpieczeństwa w sieci.

Podczas tegorocznych ferii zimowych, z inicjatywy pracownika Biblioteki p. Piotra Salwy zorganizowano w Filii nr 2 przy ul. Sezamkowej zajęcia komputerowe „Dziecko w sieci”, natomiast 5 lutego br. we współpracy ze Społeczną Akademią Nauk, Zespołem Szkół Technicznych i Komendą Powiatową Policji happening Dnia Bezpiecznego Internetu pod hasłem: Działajmy razem”. Wydarzenia te, zostały zgłoszone przez bibliotekę do konkursu DBI 2019 i zostały docenione przez Fundację Orange. Biblioteka za kreatywne podejście do tematu oraz zorganizowanie ciekawych inicjatyw promujących pozytywne zachowania w Internecie została wyróżniona zestawem gier planszowych.

Gry Planszowe

Zdjęcie 4 z 4

Biblioteka serdecznie dziękuje współorganizatorom: p. Ewie Wiatr ze Społecznej Akademii Nauk, dyrektorowi Zespołu Szkół Technicznych p. Januszowi Maciejewskiemu za udostępnienie pomieszczeń szkoły, pracownikom Komendy Powiatowej Policji: sierżantowi sztabowemu Edycie Wiatr i aspirantowi Pawłowi Wodzińskiemu oraz uczniom i nauczycielom szkół średnich, którzy przyłączyli się do inicjatywy propagowania bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych wolnych od zagrożeń i hejtu.

Biblioteka dziękuje uczniom z ZST im. Armii Krajowej pracujących pod opieką p. Beaty Grzybowskiej, zespołowi z II LO im. A. Mickiewicza z p. Renatą Karpetą, uczniom z ZSSU im. W. Oseta Wasilewskiego pod opieką p. Magdaleny Murawskiej oraz grupie uczniów z ZSTM im. inż. E. Kwiatkowskiego z p. Iwoną Kowalik. Uczestnictwo wszystkich wymienionych przyczyniło się do zauważenia przez Fundację Orange inicjatywy promowania pozytywnych zachowań z Internecie w naszym mieście.

Jeszcze raz gorąco dziękujemy i mamy nadzieję na ponowne wspólne spotkanie ze wszystkimi współorganizatorami i uczestnikami DBI 2019, tym razem przy grach planszowych.