Fauna i flora terenów podmokłych Świętokrzyskich i Nadnidziańskich Parków Krajobrazowych

Szacunek dla przyrody i konieczność troski o jej ochronę to ważne elementy w edukacji ekologicznej dzieci i młodzieży. Jednym ze sposobów pokazania młodym ludziom środowiska naturalnego naszego województwa było zorganizowanie […]

Szacunek dla przyrody i konieczność troski o jej ochronę to ważne elementy w edukacji ekologicznej dzieci i młodzieży. Jednym ze sposobów pokazania młodym ludziom środowiska naturalnego naszego województwa było zorganizowanie zajęć edukacyjnych. Odbyły się one 12 lutego 2019 r. w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej przy ul. Towarowej. Zajęcia poprowadziła pani Magdalena Bieńka Michalik, specjalista od edukacji z Zespołu Świętokrzyskich i Nadnidziańskich Parków Krajobrazowych, a zaproszeni zostali uczniowie wraz z opiekunami ze Szkół Podstawowych Nr 7 i Nr 8.

„Fauna i flora terenów podmokłych Świętokrzyskich i Nadnidziańskich Parków Krajobrazowych” tak brzmiał tytuł zajęć. Nawiązywał on do ustanowienia na dzień 2 lutego Światowego Dnia Mokradeł jako środowiska życiowego ptaków wodnych i błotnych. Była to wspaniała lekcja przyrody, dzięki której nasi goście – młodzi miłośnicy przyrody dowiedzieli się, jakie zwierzęta, ptaki oraz rośliny lubiące tereny podmokłe, można spotkać w naszym województwie. Omawiane zagadnienia uświetnione były barwną prezentacją multimedialną. Dzieci z uwagą i zainteresowaniem uczestniczyły w zajęciach, chętnie dzieląc się swoimi spostrzeżeniami.

Wszystkim uczestnikom spotkania bardzo dziękujemy.