Zimowe przygody, czyli ferie w Bibliotece

 Ferie w bibliotece są lubianą przez dzieci formą spędzenia wolnego czasu. Podczas ferii zimowych w dniach od 14 do 24 stycznia w bibliotece przy ulicy Sezamkowej odbywały się codzienne bezpłatne zajęcia […]

 Ferie w bibliotece są lubianą przez dzieci formą spędzenia wolnego czasu. Podczas ferii zimowych w dniach od 14 do 24 stycznia w bibliotece przy ulicy Sezamkowej odbywały się codzienne bezpłatne zajęcia z dziećmi odwiedzającymi Powiatową i Miejską Bibliotekę Publiczną w Skarżysku Kamiennej.

Nela mała reporterka zabrała uczestników ferii, w wyjątkową i mroźną wyprawę, a wszystko za sprawą książki pt. „Nela na kole podbiegunowym , której fragmenty głośno czytano. Dzieci poznały polarne zwierzęta, szukały tajnych kodów i oglądały filmy.

Przygody Neli były inspiracją do zabaw i zadań plastycznych; poszukiwania biegunów, rysowania niedźwiedzia polarnego, tworzenia wymarzonej góry lodowej oraz zimowych rysunków w formie gifów na ekranie komputera. Uczestnicy rozpoznawali maskonura, a podczas zajęć komputerowych tworzyli plakaty o wyprawach Neli. Nie zabrakło też zabaw ruchowych i słodkiego poczęstunku. Wszystko to sprawiło że nie było miejsca na nudę.