You are currently viewing Pierwszaki w Bibliotece

Pierwszaki w Bibliotece

19 października 2018 r. pierwszoklasiści ze Szkoły Podstawowej w Skarżysku Kościelnym odwiedzili wraz z wychowawcą Bibliotekę przy ul. Towarowej. Większość dzieci była w naszej bibliotece po raz pierwszy dlatego wizyta miała charakter poznawczy.

Nasi mali goście mieli okazję zobaczyć, gdzie znajduje się biblioteka oraz obejrzeć książki, które gromadzone są z myślą o najmłodszych czytelnikach. Poznali zasady korzystania z wypożyczalni i czytelni, uświadomili sobie różnice między biblioteką a księgarnią.

Wspólnie ustaliliśmy, o co może prosić czytelnika książka, żeby służyć mu jak najdłużej. Dzieci z dużym zainteresowaniem wysłuchały czytanego przez panią bibliotekarkę opowiadania pt. :”Basia i biblioteka”.

Był również czas na zabawę, dzieci z dużym zaangażowaniem wcielały się w role bohaterów wiersza Juliana Tuwima –  „Rzepka”.

Spotkanie przebiegało w miłej, pełnej uśmiechów i wrażeń atmosferze.