You are currently viewing „Koduj z nami”
cof

„Koduj z nami”

8 października 2018 r. w Bibliotece przy ul. Towarowej rozpoczęliśmy „Europejski Tydzień Kodowania”. Na pierwszych zajęciach gościliśmy uczniów klasy 3 ze Szkoły Podstawowej w Skarżysku Kościelnym.

W pierwszej części spotkania dzieci korzystały z komputerów, na których uczyły się tworzyć proste animacje w języku Scratch. Następnie miały  okazję sterować i programować roboty mBot oraz Ozobot. W dalszej części spotkania dzieci mogły uczestniczyć w kodowaniu bez komputera czyli „kodowaniu na dywanie”.  Do tych  zajęć została użyta specjalna mata edukacyjna, na której dzieci starały się  kodować, w oparciu o przygody żółwika Franklina – dobrze znanego i lubianego bohatera serii  książek.

Na zakończenie wspólnie zagraliśmy Bum Bum Rurkami znane wszystkim dzieciom piosenki: „Wlazł kotek na płotek” oraz „Panie Janie„. Było to o tyle nietypowe, gdyż nuty zapisane zostały za pomocą kolorowego kodu.