DKK po wakacjach

1 października, po długiej, wakacyjnej przerwie odbyło się spotkanie DKK w Skarżysku-Kamiennej. Uczestniczyło w nim 6 osób. Omówiono trzy książki, klubowiczkom wszystkie bardzo się podobały. Uznały je za ciekawe i […]

1 października, po długiej, wakacyjnej przerwie odbyło się spotkanie DKK w Skarżysku-Kamiennej. Uczestniczyło w nim 6 osób.
Omówiono trzy książki, klubowiczkom wszystkie bardzo się podobały. Uznały je za ciekawe i warte przeczytania.
Pierwsza omawiana pozycja to „Szepty lasu”, Charlesa Fraziera.
Jest to pełna napięcia i niepokoju historia o miłości, rozgrywająca się w niewielkim miasteczku w Appalachach w latach sześćdziesiątych XX wieku.Powieść wciągająca, nastrojowa i pięknie napisana.

Wybrane opinie dotyczące książki :

„Książka bardzo ciekawa. Trzyma w napięciu jak najlepszy film. Porusza sprawy wpływu destrukcyjnej rodziny na życie dzieci”
„Książka wzrusza i przestrzega przed złym postępowaniem dorosłych”
„Książka o trudnym życiu dzieci, które doświadczyły okropnych sytuacji”
„Książka trzyma w napięciu, wzrusza, przestrzega czym jest zło…”
„Książka napisana pięknym językiem…porusza problemy zła i dobra, które po wielu perypetiach zwycięża”

Druga omawiana książka to : „Szmaragdowa tablica” Carli Montero czyli miłość i wojna oraz mroczna tajemnica.
Akcja powieści toczy się dwutorowo: jest wątek historyczny z czasów drugiej wojny światowej oraz wątek współczesny a wszystko kręci się wokół zaginionego średniowiecznego obrazu „Astrolog”, który kryje rzekomo groźną zagadkę Szmaragdowej tablicy.

Wybrane opinie o książce:

„Książka bardzo ciekawie napisana. Piękny język. Porusza ciekawe tematy… miłość, żądzę władzy, chęć posiadania za wszelką cenę”
„Interesująca powieść. Czyta się jednym tchem. Miłość i nienawiść : dobro i zło”
„Książka ukazuje straszne oblicze wojny. Wzrusza opisując zdradzoną miłość”

Ostatnia omawiana książka to : „Dobro jako choroba zakaźna” s. Małgorzaty Chmielewskiej, rodzaj dziennika prowadzonego przez siostrę. Codzienne zapiski odkrywają niezwykłe bogactwo ubogiego świata, w którym autorka żyje wraz z podopiecznymi, osobami wykluczonymi, starając się przywrócić im godność i nadzieję. Siostra Małgorzata opowiada o trudach codzienności, zmaganiu się z urzędniczymi absurdami i bezdusznymi przepisami.

Wybrane opinie dotyczące książki ;

„Siostra Chmielewska imponuje mi swoją przedsiębiorczością i nieustającą chęcią pomocy ludziom. Umie bezkompromisowo walczyć o opiekę dla słabszych. Pomaga dzieciom, które są bezradne, w trudnych
sytuacjach i wymagają pomocy innych”
„Siostra Chmielewska potrafi podzielić się miłością z tymi, którzy jej potrzebują, stara się pomóc każdemu kto pomocy oczekuje”
„Rodzaj pamiętnika siostry Małgorzaty, która stworzyła ośrodki pomocy dla ludzi dorosłych. Dzięki jej umiejętnościom podopieczni mają w miarę dobre życie”