You are currently viewing Minutka z bajką – z Kicią Kocią w  przedszkolu

Minutka z bajką – z Kicią Kocią w przedszkolu

27.09 2018r. z okazji Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania w Przedszkolu Publicznym Nr 10 im. Kubusia Puchatka odbyło się czytelnicze spotkanie pani bibliotekarki z dziećmi.

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania został ustanowiony z inicjatywy Polskiej Izby Książki w 2001 roku. Czytelnicze święto, które przypada na 29 września odnosi się bezpośrednio do urodzin Janiny Porazińskiej – autorki książek dla dzieci i młodzieży.
Pani z Biblioteki dziecięcej w Filii nr 2  odwiedziła przedszkolaki przynosząc, ulubioną przez nich, serię książek o Kici Koci autorstwa Anity Głowińskiej i pacynkę Kicię.  Głośno czytała dzieciom z grup przedszkolnych: Muchomorki, Biedronki, Pszczółki, Króliczki, Puchatki, Kangurki, Tygryski o przygodach Kici opisanych w tych książeczkach.
Przedszkolaki w skupieniu i ciszy słuchały kocich opowieści, które rozwijały ich wyobraźnię. Z chęcią odpowiadały na zadawane pytania, za co otrzymały Certyfikat Znawcy bajek i zagadek.

Święto dostarczające przyjemności z czytania i słuchania jest zachętą do głośnego czytania przez cały rok, przy mądrym wsparciu dorosłych. Minutką z bajką wspieramy kampanię Cała Polska czyta dzieciom  prowadzoną przez Fundację ABCXXI.