You are currently viewing Wierszykowo

Wierszykowo

5  czerwca br. w Prywatnej Szkole Podstawowej, Biblioteka dziecięca z Filii nr. 2 (ul. Sezamkowa) wraz z p. Anną  zorganizowała spotkanie czytelnicze z dziećmi z okazji XVII Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom. Na spotkaniu tym czytano wiersze klasyków dziecięcych oraz wierszyki współczesnych poetów, zalecane przez Fundację ABCXXI Cała Polska czyta dzieciom. W zajęciach prowadzonych przez bibliotekarza p. Barbarę  uczestniczyli uczniowie, którzy chętnie recytowali i czytali ulubione wiersze Jana Brzechwy i Juliana Tuwima.

Ponadto inspiracją w zabawach literackich towarzyszących temu spotkaniu były wiersze z książki Tadeusza Rossa pt. „Emocje” opowiadające o tym, co czujemy ; skąd się bierze radość? czy zazdrość jest zła? itp.