Czytam sobie – Planeta Dziecka w Bibliotece

20 kwietnia 2018 r. w Oddziale dziecięcym filii nr 2 przy ul. Sezamkowej odbyło się spotkanie z najmłodszymi i przyszłymi czytelnikami w ramach programu Cała Polska czyta dzieciom. Dzieci poznały […]

20 kwietnia 2018 r. w Oddziale dziecięcym filii nr 2 przy ul. Sezamkowej odbyło się spotkanie z najmłodszymi i przyszłymi czytelnikami w ramach programu Cała Polska czyta dzieciom. Dzieci poznały życzenia książki ,wymieniały tytuły ulubionych książek i obiecały je szanować.
Wizyta Przedszkolaków w Bibliotece była okazją do zaprezentowania przez bibliotekarza p. Barbarę Rogozińską zasad korzystania i poszanowania książek oraz wypożyczenia ich przez wychowawców dla poszczególnych grup:

1. Grupa „Pszczółki” – 3 latki
Wychowawcy: Beata Słoń i Karolina Żarnowiecka

2.Grupa”Motylki” – 4 latki
Wychowawcy: Magdalena Kloch i Ewelina Marzec

3.Grupa „Biedronki”- 5 latki
Wychowawcy: Aneta Basiak, Patrycja Stępnik i Iwona Jędryka

W Oddziale dla Dzieci znajdują się:

• książeczki-zabawki dla maluchów
  • bogato ilustrowane książki dla najmłodszych dzieci
  • baśnie, podania i legendy
  • powieści i opowiadania przyrodnicze, religijne, historyczne, przygodowe, fantastyczne
  • lektury do szkół podstawowych i gimnazjów
  • encyklopedie, słowniki, leksykony
  • literatura popularno-naukowa przeznaczona dla określonych grup wiekowych

Czytelnicy szukając interesujących ich pozycji mogą korzystać z katalogów komputerowych.
W dobie mediów, wychowanie dzieci na miłośników czytania wymaga zaangażowania dorosłych. Zachęcamy rodziców i dzieci do korzystania z usług biblioteki i czytania wartościowych książek dzieciom zgodnie z hasłem: „CZYTAJ DZIECKU, BO CZYTANIE TO KOCHANIE”