You are currently viewing Czytam sobie – Baby World w Bibliotece

Czytam sobie – Baby World w Bibliotece

18, 19 kwietnia 2018 r. w Oddziale dziecięcym filii nr 2 przy ul. Sezamkowej odbyło się spotkanie z Przedszkolakami.
Gośćmi w Krainie książki były dzieci z przedszkola Baby World grupy; SMERFY, SÓWKI, BIEDRONKI, SŁONECZKA, KRASNALE, ZAJĄCZKI, TYGRYSKI i MOTYLKI. Wśród 130 przedszkolaków były dzieci, które po raz pierwszy wybrały się do biblioteki. W trakcie wizyty oglądały mnóstwo ciekawych książek , ale największym zainteresowaniem cieszyły się książki o Piratach w których ukryty był skarb.
Bibliotekarz p. Barbara Rogozińska opowiadała dzieciom o bibliotece, o tym jak powstają książki, przypominała opowieść z serii Samochodzik Franek pt. Moja książka autorstwa Elżbiety Wójcik.
Okazało się, że bibliotekę odwiedził prawdziwy książkowy Molik. Wspólnie z Molikiem dzieci dowiedziały się, w jaki sposób wypożycza się książki i jak należy o nie dbać.

Dziękujemy wychowawcom grup za wprowadzanie dzieci w świat wartości poprzez zainteresowanie książką i propagowanie czytelnictwa w ramach akcji CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM.