You are currently viewing Jesienne igraszki z książką – Czytamy dzieciom

Jesienne igraszki z książką – Czytamy dzieciom

Jesienne igraszki z książką” – Czytamy dzieciom

Dnia 25, 28, 29 września bibliotekę przy ulicy Sezamkowej odwiedziły dzieci z Przedszkola Nr 6 grupa „Słoneczka” pod opieką pani Danuty Jaszewskiej oraz dzieci z Przedszkola Nr 7 grupa „Skrzaty” z panią Agnieszką Jagiełło i „Tygryski” z panią Malwiną Pacyną. Pełne radości jesienne spotkanie z książką, odbywało się przy piosenkach, wierszach i zagadkach o Pani Jesieni. Maluchy miały okazję poznać bohatera z książki Marcina Mortki – Tappiego i jego przyjaciela Chichotka słuchając opowieści czytanej przez bibliotekarza pt. Chichotek i leśne baśnie. Dzieci uczestniczyły w zabawach integracyjnych i muzycznych, z zainteresowaniem oglądały ulubione książeczki, pięknie śpiewały przygotowaną piosenkę pt. Idzie Jesień. Znając kolory jesieni prezentowały zdolności plastyczne wykonując wspólnie kolorowe drzewko. Na zakończenie spotkania w bibliotece dzieci otrzymały pamiątkowe zakładki do książek z informacją o bibliotece. Obiecały spotkanie za miesiąc, wiedząc już o rodzinnych spotkaniach z książką, które to mogą okazać się jednym z najmilszych wieczorów w jesienne dni.