You are currently viewing Książkowe podróże – wakacje w bibliotece

Książkowe podróże – wakacje w bibliotece

Wakacje w bibliotece pod hasłem:
„Książkowe podróże” (lipiec – sierpień 2017 r.)

W związku z ustanowieniem przez Sejm RP roku 2017 – Rokiem rzeki Wisły, inspiracją wakacyjnych spotkań w oddziałach dziecięcych będzie rzeka i miejsca z nią związane.

W oddziale dziecięcym Filii nr 1 (ul. Towarowa)
zajęcia wakacyjne odbywać się będą

w godzinach 12.00 – 14.00 lipiec/sierpień

„Legendy znad Wisły” – głośne czytanie legend i baśni o Wiśle i miastach położonych nad rzeką oraz zabawy literackie i plastyczne związane tematycznie
z przeczytaną legendą lub baśnią.
Poniedziałki (3, 10, 17 i 24 lipca oraz 21 i 28 sierpnia)

„Papierowe cuda – wianki” – zajęcia plastyczne dla dzieci.
Wtorki (4, 11, 18 i 25 lipca oraz 22 i 29 sierpnia)

„Między nami zwierzakami” – zajęcia i zabawy inspirowane zabawnymi wierszykami lub krótkimi opowiadaniami o zwierzętach, a także zdumiewające fakty i ciekawostki zoologiczne.
Środy (5, 12 i 19 lipca oraz 16, 23 i 30 sierpnia)

Piknik z książką – impreza plenerowa n a zakończenie wakacji (na terenie za budynkiem biblioteki). Przewidziane zajęcia ruchowe, zgadywanki oraz pieczenie kiełbasek dla wszystkich uczestników.
31 sierpnia, godz. 14:00

W oddziale dziecięcym Filii nr 2 (ul. Sezamkowa)
zajęcia wakacyjne odbywać się będą
w godzinach 13.00 – 15.00 lipiec/sierpień

„Na wiślanym szlaku” – zajęcia literacko-plastyczne inspirowane rzeką Wisłą i miejscami położonymi po obu brzegach tej rzeki. Zajęciom towarzyszyć będzie element czytania przez 20 minut, zalecany przez Fundację ABC XXI Cała Polska czyta dzieciom (czytane będą m.in. „Legendy warszawskie” Artura Oppmana).
Poniedziałki (24, 31 lipca oraz 7, 14, 21, 28 sierpnia)

„Wars i Sawa” – zajęcia plastyczne połączone z integracyjnymi zabawami ruchowymi. Uczestnicy wykonywać będą m.in. ilustracje pobudzające dziecięcą motorykę i kreujące wyobraźnię.
Wtorki (4, 11, 18, 25 lipca oraz 1, 8, 22, 29 sierpnia)

„Kocham cię Polsko” – gry, quizy i zabawy integracyjne. W zależności od wieku uczestników rozwiązywanie krzyżówek i konkursów wiedzy o Polsce.
Środy (26 lipca oraz 2, 9, 16, 23, 30 sierpnia)

„Bazyliszek” – zajęcia z wykorzystaniem internetowych platform edukacyjnych i gier dla dzieci. Ponadto, uczestnicy będą rozwiązywać zagadki i łamigłówki, grać w gry edukacyjne i uczestniczyć w mini turniejach gier planszowych.
Piątki (28 lipca oraz 4, 11, 18, 25 sierpnia)

Wystawa w Filii nr 2 (ul. Sezamkowa):
Wystawa grafik pani Marii Zbroi – lipiec i sierpień

Grafika z serwisu: https://pixabay.com/pl/ksi%C4%85%C5%BCki-pisarz-odczyt-krajobraz-1014197/