You are currently viewing Nasza Biblioteka uhonorowana medalem

Nasza Biblioteka uhonorowana medalem

Skarżyska Biblioteka 8 maja 2017 r. – w Dniu Bibliotekarza i Bibliotek – otrzymała decyzją Zarządu Głównego Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich w Warszawie medal „Bibliotheca Magna Perennisque” (tł. Biblioteka wielka i wieczna). Medal ten nadawany jest organizacjom, stowarzyszeniom i instytucjom, za wybitne dokonania lub działalność na rzecz rozwoju bibliotekarstwa i upowszechniania książki w społeczeństwie polskim.

Pani dyrektor Biblioteki, na której ręce trafił medal jest dumna, że nasza biblioteka dołączyła do grona najlepszych w Polsce. W samym województwie świętokrzyskim są tylko dwie biblioteki, które otrzymały wspomniany medal: Wojewódzka Biblioteka w Kielcach i nasza w Skarżysku-Kamiennej.

Jest nam, pracownikom biblioteki, których działania doceniono i uhonorowano tym medalem, szczególnie miło, gdyż w roku 2017 będziemy obchodzić jubileusz 70- lecia naszej biblioteki.