You are currently viewing Międzynarodowy Dzień Ziemi – EkoPaka

Międzynarodowy Dzień Ziemi – EkoPaka

22 kwietnia obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Ziemi, z tej okazji w bibliotece kontynuowane były cieszące się dużym zainteresowaniem zajęcia  z EkoPaki, których tematem przewodnim było aluminium. Na zajęciach dzieci dowiedziały się czym jest aluminium, jakie jest jego zastosowanie i  z jakiego surowca powstaje. Jak postępować, żeby surowce naturalne, nie tylko boksyt, na które zapotrzebowanie wciąż rośnie a zasoby ich są często nieodnawialne, oszczędzić, by Ziemia cieszyła się pięknem i dobrą kondycją.
Tym razem na zajęciach w bibliotece przy ul. Towarowej gościliśmy uczniów z klasy I SP 8 z opiekunem p. Donatą Czerwińską i uczniów kl. III SP 1 z opiekunem p. Ewą Kardyś. W zajęciach uczestniczyli również wszyscy uczniowie z klas I – III SP 3, zajęcia te prowadzone były w bibliotece szkolnej, na zaproszenie p. Marioli Marcinkowskiej. W czasie spotkań oprócz nauki był czas na eksperymenty i zabawę. Z materiałów, które dostaliśmy od organizatora EkoPaki dzieci konstruowały roboty, pojazdy militarne i wykonały kolorowy wiosenny plakat.  Chętnie kolorowały kolorowankę Aluminiowe miasto oraz brały udział w zabawach zręcznościowych. Dzieciom i ich opiekunom dziękujemy za spotkanie.

[accordion][spoiler title=”22 kwietania – kl. I SP 8 z opiekunem p. Donatą Czerwińską.” icon=”arrow-circle-1″ style=”fancy” open=”yes”]

no images were found

[/spoiler][/accordion] [accordion][spoiler title=”22 kwietania – kl. III SP 1 z opiekunem p. Ewą Kardyś.” icon=”arrow-circle-1″ style=”fancy” open=”yes”]

no images were found