7. edycja projektu Kultura Dostępna

7. edycja projektu „Kultura Dostępna
w Kinach” – polskie filmy za 10 złotych

Polskie kino potrafi zaskoczyć i odpowiadać na trudne pytania: czy kobiety są niebezpieczne? Co się dzieje z człowiekiem, który wpadł w amok? jakie są tajniki sztuki kochania? Przekonaj się oglądając najnowsze produkcje filmowe. W każdy czwartek, o godzinie 18:00, możesz to zrobić za jedyne 10 zł w sieci kin Helios oraz warszawskich kinach Iluzjon i Elektronik w ramach projektu Kultura Dostępna w Kinach.

"Pitbull. Niebezpieczne kobiety" (reż. Patryk Vega)
„Pitbull. Niebezpieczne kobiety” (reż. Patryk Vega)

7 edycję projektu otworzy trzymający w napięciu film sensacyjny Patryka Vegi – „Pitbull. Niebezpieczne kobiety”, który w 2016 roku bił rekordy oglądalności. Miłośnicy tego gatunku powinni wybrać się również na „Konwój” z Robertem Więckiewiczem i Januszem Gajosem w rolach głównych. Równie warte obejrzenia propozycje z sensacyjnym wątkiem to „Amok” Kasi Adamik i „Pokot” Agnieszki Holland.

„Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej” (reż. Maria Sadowska)

Jeśli w filmie szukasz opowieści opartych na biografiach nietuzinkowych osób, koniecznie wybierz się na „Sztukę kochania. Historię Michaliny Wisłockiej”, „Powidoki” czy „Marię Skłodowską-Curie”. W nowym repertuarze nie zabraknie też komedii romantycznych, takich jak „Po prostu przyjaźń”, „Szczęście świata” i „Porady na zdrady”. 1 czerwca, z okazji Dnia Dziecka, wybierz się całą rodziną na film familijny – „Za niebieskimi drzwiami”.

Repertuar i adresy kin znajdziesz na www.kulturadostepna.pl

Zobacz spot promocyjny.

KULTURA DOSTĘPNA W KINACH obecna jest w miastach: Bełchatów, Białystok, Bielsko-Biała, Bydgoszcz, Dąbrowa Górnicza, Gdańsk, Gdynia, Gniezno, Gorzów Wielkopolski, Grudziądz, Jelenia Góra, Kalisz, Kędzierzyn-Koźle, Kielce, Konin, Legnica, Lubin, Łódź, Nowy Sącz, Olsztyn, Opole, Piła, Piotrków Trybunalski, Płock, Poznań, Przemyśl, Radom, Rzeszów, Siedlce, Sosnowiec, Starachowice, Szczecin, Tczew, Tomaszów Mazowiecki, Warszawa oraz Wrocław.

Operatorem projektu jest Narodowe Centrum Kultury.

Repertuar 7. edycji projektu „Kultura Dostępna w Kinach”:

04.05 Pitbull. Niebezpieczne kobiety
11.05 Po prostu przyjaźń