Misiowa gromadka

„Miś pluszowy – popatrzcie sami – siedzi na mojej półce z książkami. Mam dużo książek. Książek jest tyle, że gdy je liczę, ciągle się mylę. A miś ciekawie zerka przez […]

Miś pluszowy – popatrzcie sami –
siedzi na mojej półce z książkami.
Mam dużo książek. Książek jest tyle,
że gdy je liczę, ciągle się mylę.
A miś ciekawie zerka przez ramię,
On zna je pewnie wszystkie na pamięć… ”

Dnia 24 i 25 listopada w ramach współpracy między placówkami i akcji „Cała Polska czyta dzieciom” bibliotekę przy ulicy Sezamkowej odwiedziły dzieci z Przedszkola nr 16 grupy: „Tygryski” i „Kubusie” oraz grupa trzecia i czwarta z Przedszkola nr 6.

W imprezie bibliotecznej dla najmłodszych czytelników w związku Międzynarodowym Dniem Pluszowego Misia uczestniczyła również klasa pierwsza ze Szkoły Podstawowej nr 1.

Miś stał się bohaterem utworów dla dzieci z których najbardziej znany jest „Kubuś Puchatek”, Miś Paddington”, Miś Uszatek czy filmowy bohater Colargol . Przebywając w bibliotece dzieci miały sposobność łączyć zabawę z nauką, pamiętając o tym, że Miś jest prawdziwym przyjacielem dziecka, a przyjaciół się nie wyrzuca, gdy są starzy i brzydcy. Miś wciąż pozostaje najważniejszą zabawką dzieci, którą zabiera się wszędzie nawet do biblioteki. Na zakończenie imprezy jak przystało na prawdziwą misiową gromadkę każdy uczestnik spotkania otrzymał „słodkie, małe, co nieco”.