You are currently viewing Poznaj bibliotekę dziecięcą – Biblioteka od A do Z

Poznaj bibliotekę dziecięcą – Biblioteka od A do Z

10 maja 2016 r. w filii dla dzieci i młodzieży przy ul. Towarowej odbyły się zajęcia edukacyjne „Poznaj bibliotekę dziecięcą – Biblioteka od A do Z”, w których uczestniczyli uczniowie klasy 5 Szkoły Podstawowej nr 1 wraz z nauczycielką -p. Edytą Wito. Młodzież obejrzała zgromadzony dla nich księgozbiór, zapoznała się z układem książek na półkach oraz poznała sposób wyszukiwania książek w katalogu kartkowym i katalogu On-line. Młodzież uczestniczyła również w warsztatach pozwalających poznać rodzaje słowników, ich budowę oraz techniki wyszukiwania w nich haseł.Chętnie wykonywali polecenia i zadania stawiane przez prowadzącego bibliotekarza. Wykazali się dużą aktywnością. Poznali także znaczenie wielu związków frazeologicznych. Przygotowane ćwiczenia wzbudziły entuzjazm uczniów i zachęciły do pracy ze słownikami językowymi i tematycznymi.

no images were found