You are currently viewing Plan imprez – marzec 2016

Plan imprez – marzec 2016

Dyskusyjny Klub Książki  – spotkanie z grupą osób, które lubią czytać i rozmawiać o lekturze, poznawać nowych autorów i gatunki literackie.
7 marca – 16:00, Filia nr 1 – ul. Towarowa 20

„Bajeczne dzieje Polski” – spotkania edukacyjne dla najmłodszych (Czytamy dzieciom), tematycznie związane z historią Polski i nawiązujące do tegorocznej 1050 rocznicy Chrztu Polski.
Marzec, oddz. dziec. Filii nr 2 – ul. Sezamkowa 23.

„966 – Chrzest Polski” –  wykład na temat iluminowanych ksiąg liturgicznych wraz ze spotkaniem historyczno-edukacyjnym, poświęcony 1050 rocznicy Chrztu Polski, wydarzenie przygotowane we współpracy z Polskim Towarzystwem Historycznym o/Skarżysko-Kamienna.
Marzec, Czytelnia w Filii nr 1 – ul. Towarowa 20

Wystawa:

„Samotny prekursor polskiego impresjonizmu” – wystawa prezentująca sylwetkę i pracę twórczą Aleksandra Gierymskiego (w 115 rocznicę śmierci). Marzec, Filii nr 2 – ul. Sezamkowa 23.