You are currently viewing Słowniki – cenne wydawnictwa

Słowniki – cenne wydawnictwa

Słowniki to wydawnictwa, które ukazują bogactwo naszego języka oraz narzędzia pomagające poprawnie i pięknie wypowiadać się i pisać – o tym mogli przekonać się uczniowie klasy V b, którzy wraz z wychowawcą p. Moniką Kozerą 16 listopada uczestniczyli w bibliotece przy ul. Towarowej w lekcji o słownikach.
Uczniowie mieli możliwość przyjrzeć się dokładniejszej budowie słowników oraz technice wyszukiwania w nich haseł. Chętnie wykonywali polecenia i zadania stawiane przez prowadzącego bibliotekarza Annę Czajkowską. Wykazali się dużą aktywnością. Poznali także znaczenie wielu związków frazeologicznych. Przygotowane ćwiczenia wzbudziły entuzjazm uczniów i zachęciły do pracy ze słownikami językowymi i tematycznymi.

no images were found