You are currently viewing Plan imprez – wrzesień 2015

Plan imprez – wrzesień 2015

IV Ogólnopolska akcja Narodowe Czytanie – podczas której fragmenty powieści Bolesława Prusa „Lalka”, czytać będą przedstawiciele samorządu, młodzież gimnazjalna oraz członkowie „Teatru bez Maski” z Miejskiego Centrum Kultury.
Organizatorzy: Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna im. ks. prof. Włodzimierza Sedlaka oraz Miejskie Centrum Kultury im. Leopolda Staffa w Skarżysku-Kamiennej. Ponadto zaprezentowane będą fragmenty adaptacji filmowej „Lalki”.
5 września 2015 r. godz. 16 – plac Staffa przy Miejskim Centrum Kultury w Skarżysku-Kamiennej.

Tydzień Zakazanych Książek – wystawa książek z opisem okoliczności (kto i dlaczego) umieścił je w indeksie ksiąg zakazanych.
Od 27 września do 3 października,  Filii nr 1 – ul. Towarowa 20

28 września godz. 16:00
Filia nr 1 – ul. Towarowa 20

Wystawa:

„Czym jest światło” – przegląd i prezentacja różnych dziedzin nauki i techniki związanych ze światłem ; wystawa w związku z ogłoszeniem roku 2015 : Rokiem światła i technologii wykorzystujących światło (rezolucja ONZ) .
Filia nr 2 – ul. Sezamkowa 23 – wrzesień 2015