Książka podobała się klubowiczkom, przeczytały ją z przyjemnością i bardzo dobrze dobrze oceniły chwaląc przede wszystkim autorkę za piękny język.Wybrane opinie dotyczące książki :
„Zuzanna nie istnieje” to lektura godna uwagi ze względu na ukazane poetycko i psychologicznie problemy, które zmuszają czytelnika do głębokiego zainteresowania sprawami na pozór prostymi i znanymi. czytający dostrzega to co najważniejsze – miłość, samotność, odrębność, indywidualność.
Język polski prawdziwy nie zanieczyszczony wszelkiego rodzaju naleciałościami.”
„Autorka podejmuje ciekawy temat : kobieta i mężczyzna – bardzo samotni po tragicznej śmierci bliskich im osób. Randka, która miała być odskocznią od dręczących myśli przekształca się w chęć ponownego spotkania i pozostania ze sobą na dłużej”
„Piękny, subtelny język. Czyta się ciekawie i szybko ale jak dla mnie treść banalna – młodzi, piękni, bogaci ale nieszczęśliwi…”
„Obrazowość języka, prostota, wyszukana metafora sprawiają, że książkę łatwo się czyta. Co zdanie to sentencja, złota myśl”
Druga omawiana pozycja to „Weranda pełna słońca” Juliette Fay. Jest to historia kobiety, która po stracie ukochanego męża, zostaje sama z dwójką dzieci. Janie załamuje się i ma wrażenie, że jej dotychczasowe życie roztrzaskało się w drobny mak, przez długi czas nie potrafi odnaleźć się w otaczającej rzeczywistości, jednak z biegiem czasu zaczyna się cieszyć codziennością.
Lektura tej książki sprawiła klubowiczkom wiele przyjemności, uznały, że jest ona ciekawa i mądra. Oceniono ją bardzo dobrze.
„Pokrzepiająca opowieść, która uświadamia, że człowiek może znieść bardzo wiele. Czytanie jej to sama przyjemność. Język lekki i przyjemny”
„Powieść pozwala uwierzyć, że mimo trudnych sytuacji życiowych można ułożyć sobie życie. Wymaga to jednak dużej cierpliwości i wiary w lepsze jutro”
Ostatnia omawiana pozycja to „Jeśli pójdziesz za mną” Maleny Watrous. Marina i Carolyn – młode Amerykanki po studiach, przyjeżdżają do Japonii, by przez rok uczyć w szkole języka angielskiego. Przyjeżdżają z bagażem własnych przeżyć, jedna z nich nie może poradzić sobie z niedawnym samobójstwem ojca, druga z przedwczesną stratą matki. Po przybyciu na miejsce bohaterki doznają szoku kulturowego i nie są w stanie poradzić sobie z przestrzeganiem obowiązujących w Japonii zasad.
Uczestniczki spotkania uznały, że książka nie należy do tych z gatunku łatwa, lekka i przyjemna. Trzeba ją czytać uważnie.
Zawiera bardzo dużo informacji o Japonii – kulturze, panujących zwyczajach, o mentalności mieszkańców.
Wybrane opinie dotyczące książki :
„Ciekawe przedstawienie zderzenia osób pochodzących z różnych kultur : problemy związane z adaptacją w nowym środowisku”
„Historia miłosna i obyczajowa zawarta w książce to tylko pretekst do przedstawienia jak zderzają się dwie odmienne kultury”
„Książka ciekawa. Opowiada o Japonii – zwyczajach, obyczajach, kulturze”
„Ciekawa książka, można dużo dowiedzieć się o kulturze Japonii”
no images were found