You are currently viewing Plan imprez – kwiecień 2015

Plan imprez – kwiecień 2015

„Dzień z Andersenem” – zajęcia edukacyjno-zabawowe z okazji Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci oraz rocznicy urodzin bajkopisarza H. Ch. Andersena.
Kwiecień, oddz. dziec. Filii nr 1 (ul. Towarowa 20)

„Czy znasz baśnie Andersena?” – zgaduj-zgadula dla dzieci (6-12 lat), a tematem konkursu będą bohaterowie baśni H. Ch. Andersena (z okazji 210 rocznicy urodzin autora i Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci).
Kwiecień, Filia nr 4 (ul. Sportowa 30)

„Pamiętajmy” – spotkanie edukacyjno-historyczne z żołnierzami Armii Krajowej i rodzinami oficerów zamordowanych w Katyniu przeznaczone dla uczniów szkół średnich (w związku z 70 rocznicą zakończenia II wojny światowej i 75. rocznicy zbrodni katyńskiej).
22 kwietnia, Czytelnia Filii nr 1 (ul. Towarowa 20)

„Wy jesteście przyszłością świata” – lekcje biblioteczne przybliżające postać wybitnego Polaka – św. Jana Pawła II (Rok 2015 został ustanowiony przez sejm RP Rokiem św. Jana Pawła II ). Uzupełnieniem lekcji będzie zwiedzanie wystawy mu poświęconej.
Kwiecień – maj, Czytelnia Filii nr 2 (ul. Sezamkowa 23)

Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki
27 kwietnia, 16:00, Filia nr 1 (ul. Towarowa 20)

WYSTAWA

„Człowiek jest wielki nie przez to co posiada, lecz przez to kim jest…” – wystawa przybliżająca postać św. Jana Pawła II
(Rok 2015 został ustanowiony przez sejm RP Rokiem św. Jana Pawła II ).
Kwiecień – maj, Filia nr 2 – (ul. Sezamkowa 23)